GA0805A1R2DBEBR31G
GA0805A1R2DBEBR31G
Part Number
GA0805A1R2DBEBR31G
Description
CAP CER 1.2PF 500V C0G/NP0 0805
Data sheet
GA0805A1R2DBEBR31G.pdf
    Part StatusLast Time Buy
    Capacitance1.2pF
    Tolerance±0.5pF
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)