GA0603H222JXXAC31G
GA0603H222JXXAC31G
Part Number
GA0603H222JXXAC31G
Description
CAP CER 2200PF 25V X8R 0603
Data sheet
GA0603H222JXXAC31G.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance2200pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.038" (0.97mm)