GA0603A330GXAAP31G
GA0603A330GXAAP31G
Part Number
GA0603A330GXAAP31G
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Data sheet
GA0603A330GXAAP31G.pdf
    Part StatusLast Time Buy
    Capacitance33pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.038" (0.97mm)