CKC21C562KWGAC7210 CKC21C562KWGAC7210
CKC21C562KWGAC7210
Part Number
CKC21C562KWGAC7210
Description
KC-LINK 2220 5.6NF 650VDC C0G
Data sheet
CKC21C562KWGAC7210.pdf
Series
KONNEKT KC-Link
    Specifications
    SeriesKONNEKT KC-Link
    Part StatusActive
    Capacitance5600pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated650V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)