CKC18C622KCGAC7800 CKC18C622KCGAC7800
CKC18C622KCGAC7800
Part Number
CKC18C622KCGAC7800
Description
KC-LINK 1812 6.2NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC18C622KCGAC7800.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance6200pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.061" (1.55mm)