CKC18C472KCGAC7210 CKC18C472KCGAC7210
CKC18C472KCGAC7210
Part Number
CKC18C472KCGAC7210
Description
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC18C472KCGAC7210.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance4700pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.055" (1.40mm)