CDR32BX223AKUS7185 CDR32BX223AKUS7185
CDR32BX223AKUS7185
Part Number
CDR32BX223AKUS7185
Description
CAP CER 0.022UF 50V BX 1206
Data sheet
CDR32BX223AKUS7185.pdf
Series
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    Part StatusActive
    Capacitance0.022µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientBX
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)