CAS26C122JARFC CAS26C122JARFC
CAS26C122JARFC
Part Number
CAS26C122JARFC
Description
SFTY 2211 1.2NF X1 250 / Y2 250
Data sheet
CAS26C122JARFC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance1200pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case2211 (5728 Metric)
    Size / Dimension0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)