CAS21C561MARFC CAS21C561MARFC
CAS21C561MARFC
Part Number
CAS21C561MARFC
Description
SFTY 2220 560PF X1 250 / Y2 250
Data sheet
CAS21C561MARFC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance560pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)