CAS18C471MARFC CAS18C471MARFC
CAS18C471MARFC
Part Number
CAS18C471MARFC
Description
SFTY 1812 470PF X1 250 / Y2 250
Data sheet
CAS18C471MARFC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance470pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX1, Y2
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)