CAS18C182MARGC CAS18C182MARGC
CAS18C182MARGC
Part Number
CAS18C182MARGC
Description
SFTY 1812 1.8NF X2 250 X7R 20%
Data sheet
CAS18C182MARGC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance1800pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX2
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)