CAS18C120KAGGC CAS18C120KAGGC
CAS18C120KAGGC
Part Number
CAS18C120KAGGC
Description
SFTY 1812 12PF X2 250 C0G 10%
Data sheet
CAS18C120KAGGC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance12pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX2
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)