CAS17C470KAGGC CAS17C470KAGGC
CAS17C470KAGGC
Part Number
CAS17C470KAGGC
Description
SFTY 1808 47PF X2 250 C0G 10%
Data sheet
CAS17C470KAGGC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance47pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)