CAS17C152JARGC CAS17C152JARGC
CAS17C152JARGC
Part Number
CAS17C152JARGC
Description
SFTY 1808 1.5NF X2 250 X7R 5%
Data sheet
CAS17C152JARGC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance1500pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX2
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)