CAS17C121JAGFC CAS17C121JAGFC
CAS17C121JAGFC
Part Number
CAS17C121JAGFC
Description
SFTY 1808 120PF X1 250 / Y2 250
Data sheet
CAS17C121JAGFC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance120pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX1, Y2
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)