CAS17C102JARFC CAS17C102JARFC
CAS17C102JARFC
Part Number
CAS17C102JARFC
Description
SFTY 1808 1NF X1 250 / Y2 250 X7
Data sheet
CAS17C102JARFC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance1000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250VAC
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX1, Y2
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)