C330C684K1R5TA C330C684K1R5TA
C330C684K1R5TA
Part Number
C330C684K1R5TA
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Data sheet
C330C684K1R5TA.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
GoldMax 300 Comm X7R
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance0.68µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)