C327C473K5R5TA7305 C327C473K5R5TA7305
C327C473K5R5TA7305
Part Number
C327C473K5R5TA7305
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Data sheet
C327C473K5R5TA7305.pdf
Series
GoldMax 300 Comm X7R
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance0.047µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)