C325C512J3G5TA C325C512J3G5TA
C325C512J3G5TA
Part Number
C325C512J3G5TA
Description
CAP CER RAD 5.1NF 25V C0G 5%
Data sheet
C325C512J3G5TA.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance5100pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)