C324C103K2R5TA7334 C324C103K2R5TA7334
C324C103K2R5TA7334
Part Number
C324C103K2R5TA7334
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Data sheet
C324C103K2R5TA7334.pdf
Series
GoldMax 300 Comm X7R
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)