C323C820JAG5TA C323C820JAG5TA
C323C820JAG5TA
Part Number
C323C820JAG5TA
Description
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Data sheet
C323C820JAG5TA.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance82pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)