C323C471JCG5TA C323C471JCG5TA
C323C471JCG5TA
Part Number
C323C471JCG5TA
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C323C471JCG5TA.pdf
Series
GoldMax 300 Comm C0G HV
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G HV
    Part StatusActive
    Capacitance470pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)