C321C470JAG5TA C321C470JAG5TA
C321C470JAG5TA
Part Number
C321C470JAG5TA
Description
CAP CER RAD 47PF 250V C0G 5%
Data sheet
C321C470JAG5TA.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance47pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.250" (6.35mm)