C320C563K5R5TA C320C563K5R5TA
C320C563K5R5TA
Part Number
C320C563K5R5TA
Description
CAP CER 0.056UF 50V X7R RADIAL
Data sheet
C320C563K5R5TA.pdf
Series
GoldMax 300 Comm X7R
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance0.056µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)