C320C102J5R5TA C320C102J5R5TA
C320C102J5R5TA
Part Number
C320C102J5R5TA
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL
Data sheet
C320C102J5R5TA.pdf
Series
GoldMax 300 Comm X7R
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance1000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)