C318C751JAG5TA C318C751JAG5TA
C318C751JAG5TA
Part Number
C318C751JAG5TA
Description
CAP CER 750PF 250V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C318C751JAG5TA.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance750pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)