C318C120J3G5TA C318C120J3G5TA
C318C120J3G5TA
Part Number
C318C120J3G5TA
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Data sheet
C318C120J3G5TA.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance12pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)