C1825C302MGGAC7800 C1825C302MGGAC7800
C1825C302MGGAC7800
Part Number
C1825C302MGGAC7800
Description
CAP CER 3000PF 2000V C0GNP0 1825
Data sheet
C1825C302MGGAC7800.pdf
Series
SMD Comm C0G HV
    Specifications
    SeriesSMD Comm C0G HV
    Part StatusActive
    Capacitance3000pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)