C1825C183J1GACTU
C1825C183J1GACTU
Part Number
C1825C183J1GACTU
Description
CAP CER 0.018UF 100V NP0 1825
Data sheet
C1825C183J1GACTU.pdf
Series
SMD Comm C0G
    Specifications
    SeriesSMD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.018µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.061" (1.55mm)