C1825C104M2RACTU
C1825C104M2RACTU
Part Number
C1825C104M2RACTU
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825
Data sheet
C1825C104M2RACTU.pdf
Series
SMD Comm X7R
    Specifications
    SeriesSMD Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance0.1µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.049" (1.25mm)