C1812X334J4JAC7800 C1812X334J4JAC7800
C1812X334J4JAC7800
Part Number
C1812X334J4JAC7800
Description
CAP CER 0.33UF 16V U2J 1812
Data sheet
C1812X334J4JAC7800.pdf
Series
SMD Comm U2J Flex
    Specifications
    SeriesSMD Comm U2J Flex
    Part StatusActive
    Capacitance0.33µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.043" (1.10mm)