C1812X273J3JACAUTO C1812X273J3JACAUTO
C1812X273J3JACAUTO
Part Number
C1812X273J3JACAUTO
Description
CAP CER 0.027UF 25V U2J 1812
Data sheet
C1812X273J3JACAUTO.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.027µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.043" (1.10mm)