C1812X272KGRACAUTO C1812X272KGRACAUTO
C1812X272KGRACAUTO
Part Number
C1812X272KGRACAUTO
Description
COMSMDHIVOLTAGE2700PF 2000V
Data sheet
C1812X272KGRACAUTO.pdf
Series
SMD Auto X7R HV Flex
    Specifications
    SeriesSMD Auto X7R HV Flex
    Part StatusActive
    Capacitance2700pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Voltage
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)