C1812X124J4JACAUTO C1812X124J4JACAUTO
C1812X124J4JACAUTO
Part Number
C1812X124J4JACAUTO
Description
CAP CER 0.12UF 16V U2J 1812
Data sheet
C1812X124J4JACAUTO.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.12µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.043" (1.10mm)