C1812C222KFGAC7800 C1812C222KFGAC7800
C1812C222KFGAC7800
Part Number
C1812C222KFGAC7800
Description
CAP CER 2200PF 1500V C0GNP0 1812
Data sheet
C1812C222KFGAC7800.pdf
Series
SMD Comm C0G HV
    Specifications
    SeriesSMD Comm C0G HV
    Part StatusActive
    Capacitance2200pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated1500V (1.5kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)