C1210X473F4JACAUTO C1210X473F4JACAUTO
C1210X473F4JACAUTO
Part Number
C1210X473F4JACAUTO
Description
CAP CER 0.047UF 16V U2J 1210
Data sheet
C1210X473F4JACAUTO.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.047µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)