C1206X683F5JACAUTO C1206X683F5JACAUTO
C1206X683F5JACAUTO
Part Number
C1206X683F5JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 50V U2J 1206
Data sheet
C1206X683F5JACAUTO.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance0.068µF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)