C1206C470J1GALTU
C1206C470J1GALTU
Part Number
C1206C470J1GALTU
Description
CAP CER 47PF 100V NP0 1206
Data sheet
C1206C470J1GALTU.pdf
Series
SMD Comm C0G SnPb
    Specifications
    SeriesSMD Comm C0G SnPb
    Part StatusActive
    Capacitance47pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)