C1206C222F1GACAUTO C1206C222F1GACAUTO
C1206C222F1GACAUTO
Part Number
C1206C222F1GACAUTO
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206
Data sheet
C1206C222F1GACAUTO.pdf
Series
SMD Auto C0G
    Specifications
    SeriesSMD Auto C0G
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance2200pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.047" (1.20mm)