C1206C104G3GECAUTO7210 C1206C104G3GECAUTO7210
C1206C104G3GECAUTO7210
Part Number
C1206C104G3GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 0.1UF 25V C0G 2%
Data sheet
C1206C104G3GECAUTO7210.pdf
Series
ESD SMD Auto C0G
    Specifications
    SeriesESD SMD Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.1µF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, ESD Protection
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)