C114C680J2G5CA C114C680J2G5CA
C114C680J2G5CA
Part Number
C114C680J2G5CA
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Data sheet
C114C680J2G5CA.pdf
Series
LDD Comm C0G
    Specifications
    SeriesLDD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance68pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)