C114C391J1G5CA C114C391J1G5CA
C114C391J1G5CA
Part Number
C114C391J1G5CA
Description
CER CAP
Data sheet
C114C391J1G5CA.pdf
Series
LDD Comm C0G
    Specifications
    SeriesLDD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance390pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)