C114C220K1R5CA C114C220K1R5CA
C114C220K1R5CA
Part Number
C114C220K1R5CA
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 22PF 100V X7R AXIAL
Data sheet
C114C220K1R5CA.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
LDD Comm X7R
    Specifications
    SeriesLDD Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance22pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)