C0805X123J5JAC7800 C0805X123J5JAC7800
C0805X123J5JAC7800
Part Number
C0805X123J5JAC7800
Description
CAP CER 0.012UF 50V U2J 0805
Data sheet
C0805X123J5JAC7800.pdf
Series
SMD Comm U2J Flex
    Specifications
    SeriesSMD Comm U2J Flex
    Part StatusActive
    Capacitance0.012µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)