C0805X103G5JACAUTO C0805X103G5JACAUTO
C0805X103G5JACAUTO
Part Number
C0805X103G5JACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 50V U2J 0805
Data sheet
C0805X103G5JACAUTO.pdf
Series
SMD Auto U2J Flex
    Specifications
    SeriesSMD Auto U2J Flex
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)