C0805X103F1GECAUTO7210 C0805X103F1GECAUTO7210
C0805X103F1GECAUTO7210
Part Number
C0805X103F1GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 10NF 100V C0G 1%
Data sheet
C0805X103F1GECAUTO7210.pdf
Series
ESD SMD Auto C0G
    Specifications
    SeriesESD SMD Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)