C0805F684M4RACTU
C0805F684M4RACTU
Part Number
C0805F684M4RACTU
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Data sheet
C0805F684M4RACTU.pdf
Series
SMD Comm X7R FO
    Specifications
    SeriesSMD Comm X7R FO
    Part StatusActive
    Capacitance0.68µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesOpen Mode
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.055" (1.40mm)