C0805C911K1HAC7800 C0805C911K1HAC7800
C0805C911K1HAC7800
Part Number
C0805C911K1HAC7800
Description
CAP CER 0805 910PF 100V ULTRA ST
Data sheet
C0805C911K1HAC7800.pdf
Series
SMD Comm X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Comm X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance910pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)