C0805C910J8HAC7800 C0805C910J8HAC7800
C0805C910J8HAC7800
Part Number
C0805C910J8HAC7800
Description
CAP CER 0805 91PF 10V ULTRA STAB
Data sheet
C0805C910J8HAC7800.pdf
Series
SMD Comm X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Comm X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance91pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)