C0805C470J4HAC7800 C0805C470J4HAC7800
C0805C470J4HAC7800
Part Number
C0805C470J4HAC7800
Description
CAP CER 0805 47PF 16V ULTRA STAB
Data sheet
C0805C470J4HAC7800.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance47pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)